Alüminyum Tabela İmalatı Nasıl Yapılır ?

alüminyum tabela harfleri

Alüminyum Tabela ; İlk adım olarak firmanız için uzun ömürlü ve dayanıklı bir reklam görseli niteliği taşıyan alimünyum tabelalar;elektronik ortamda firmanızda kullanmak istediğiniz yüzey üstüne 3 boyutlu çalışma devamında hayalini kurduğunuz tabela çalışmasına en yakın görselliği belirlemek için ekibimizin üstün bir çaba sarfetmektedir.

Görüş ve  önerileriniz doğrultusunda pazarlama taktiğiniz ile birlikte sizin için en kullanışlı,en şık ve en uygun olan tabela görselinin seçilmesi ile alüminyum tabela imalatı işlemleri için ekibimiz de tatlı bir telaş başlamaktadır.

Alüminyum tabela  yapımında CNC router cihazı ile alüminyum levhalardan yapılan logo vb.(grafik)ve harfler istenilen ölçülerde kesilmelidir.Kesilmiş olan bu parçaların kenarları yüksek sıcaklık vb.etmenlerle bükülerek,elektrostatik boya ile tercih edilen renklerde boyanabilmektedir.Kesim işleminin sonrasında tabela oyma işlemi yapılır ve  iç kısımlları pleksi olarak isimlendiriilen ışık geçirmez özelliğine sahip bir malzeme ile kapatılmaktadır.Ardından pleksi üzerine renkli folyolar kaplanmaktadır.

Alüminyum tabela yapımında iki farklı model ön plana çıkmıştır.Birisi pleksi kullanılarak ön tarafından ışık yayan tabela olarak nitelendirelebilirsiniz.Diğeri ise sadece alüminyum malzeme kullanarak ışığı arkadan yayın tabela olarak nitelendirmektedir.Yapmış olduğumuz tabelalarda müşterinin isteği doğrultusunda iç kısımlarına ışıklar yerleştirip,gösterişliliğini artırabiliriz.

Alüminyum Tabela Yaptıracağınız Zaman Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

  • Yaptırmak istediğiniz alüminyum tabela çalışmalarınız için ilerleyen süreçte ışık problemleri ile karşılaşmamak için içerisinde ısı aparatlarının (florasan vb.) değiştilebilir olması için gerekli kapaklı mekanizmaya sahip olmabilmesi gereklidir.
  • Yaptırmak istediğiniz alüminyum tabelanın güneş ışınlarından dolayı solma ve yağmur v.s hava koşullarına dayanıklı olması,su geçirmezliği ve bu sebepten dolayı yıpratıcı etkiler karşısında mukavemetinin artırılması amacıyla araçlarda kullanılan boya çeşidi olan elektrostatik boya ile boyanması gerekmektedir.

Yaptırmış olduğunuz çalışmalarda tabelanın yükü ve dayanıklığına dikkat edilerek mühendislik hesabı                          yapılmalıdır.

  • Örneğin tabelanın ağırlığını taşıyabilecek kalınlıkta olması kesim uygulaması yapılması gibi.

Alüminyum  Tabela’nın Size Olan Faydaları Nedir?

Alüminyum tabelalar diğer tabela çeşitlerine göre daha uzun ömürlü ve dayanıklı olmaktadır.

İçeriğine yerleştirilecek olan aydınlatma aparatları ile son derece şık  ve gösterişli tabelalar oluşturmaktayız.

Yaptığımız tabelalar özel bir boya ile boyanması nedeniyle ile koruyuculuğu ön planda  olup paslanmaz ve benzeri durumlara daha az rastlanır.

Alüminyum tabelalar totem, tabela amaçlı oldukça sık kullanılmaktadır.Maliyet açısından avantaj sağlamaktadır.

Daha önce yapmış olduğumuz  Alüminyum tabela uygulamalarımızdan bazı kareler aşağıda bulabilirsiniz.

Alüminyum kutu harf