Cam Üzerine Uv Baskı Nedir Ve Nasıl Yapılır ?

Cam UV Baskı

Cam Uv Baskı Nedir ?

Cam Uv baskı dekorasyon alanındada kullanımlaktadır.Cam yüzeyinde hiçbir ekstra malzeme kullanmadan direk cam üzerine belli bir kısmına yada tamamına UV  baskı yapılabilmektedir.

 

  • Kusursuz Baskı Kalitesi
  • Sınırlama olmadan Görsel Seçeneği
  • Laminasyona Uygun, Temperli Cama Baskı yapılmakta
  • 250 x 300 cm ölçülere ve 5 cm Yüksekliğe kadar Baskı İmkanı
  • m2 Üzeri Cam UV Baskı İşlerinde Ekstra Özel İndirim

 

Cam baskılı örnekler de görebileceğiniz üzere en ince detaylara kadar bölgesel baskı yapılmaktadır.cam üzerinde beyaz baskı da istenilen kısımlara uygulanmaktadır.

Cam’daki en büyük sıkıntı ise camın boyayı emecek gözeneklere olmaamamsı ve yüzeyinin çok parlak olmasıdır.Cam üzerine tutunamayan UV mürekkepler cam yüzeyinde kolayca çıkabilir.Ancak yapılan işlem dahilinde cam yüzeyinde uygulanan özel solüsyon ve baskı sonrası Desa Reklam tarafından geliştirilen özel çözümler sayesinde bu sorun ortadan kaldırılmaktadır.Bu özellikler Cam üzeri UV baskıda profesyonel ve kusursuz hizmet verebilmemizi sağlamaktadır.

UV lambaları ile 200 dereceye varan ısı ile kurutulup boyalar ile kalıcı ve kaliteli bir görsel elde edilebilmektedir.Kalınlığı 5 cm’ye kadar olan bütün camlara 250X300 cm ölçüsünde yada 200X320 cm’dir bu ölçülere kadar baskı yapılabilmektedir.Dijital baskı ile kıyaslandığında;dijital baskı sıvama yapılan camlarda güneş ışınlarına bağlı olarak boya solarken,sıvanan malzeme camdan belli bir süre sonra ayrıldığı için kısa ömürlü kullanılmaktadır.UV baskıda ise baskının kalitesi 3 sene boyunca ilk günkü canlılığını kaybetmemektedir.Uzun süreli planlanan projelerde kesinlikle tercih edilmelidir.

 

Neden Cam Uv Baskı Tercih Edilmeli ?

Lamine cam uygulamalarına uygun mürekkep sistemimizle dekorasyon anlamında da bir çok alana hitap etmekteyiz.Cam Baskı’nın gelişip ilerlemesi ile birlikte dekorasyon sektörüde büyük bir atılım yaparak çok daha fazla ürün çeşitliliği olmuştur. Dekoratif çalışmalarda yaratıcı ürünler daima bir adım önde olmaktadır.Mimari çalışmalarda,ev dekorasyonunda,restorasyonlarda,mağaza dekorasyonunda cam baskı sıklıkla kullanacağınız bir ürün olarak ön plana çıkmaktadır.

Fayans görüntüsü verilerek oluşturulan cam baskılar istenilen görsel imaj yüksek çözünürlüklerde basılmaktadır.Kullanılan boyalar sayesinde silikon uygulaması yapılarak duvar direkt yapıştırılabilen baskılar,silikondan etkilenmemektedir.

Cam UV Baskı

Seperatör Cam Baskı Nedir?

Ofis,hastane,plazalarda kullanılmakta olan camlarda isttenilen görseli cama işleyerek şirketinizin tarzını veya markanıza uygun görseller kullanılabilirsiniz.Tek seferde 250X300 cm ebadında,baskı yapabilme imkanı ile büyük ölçülerde camlarınıza dahi tek seferde baskı yaptırabilirsiniz.

1440 dpi baskı çözünürllüğü ile ince detaylı desenleri bile görebilme imkanına sahipsiniz.Ayrıca renklerde % 90’a yakın oranlarda birebir renklere sahip olabilmektesiniz.

 

 

Mimari Mekanlarda Cam Baskı Nasıl Yapılır?

Mimari mekanlarda her geçen gün kullanımı artan cam baskılar gereksinimleri uzun süreli tecrübelerimiz sonucunda belirlenmiştir.UV baskı da kullanılmakta olan mükkepler,silikon ile  duvara yapıştırılarak,cam uygulamalarında zarar görür.Özel bir koruyucu astar ile silikona dayanıklı bir hale getirilir ve mükkep yüzeyi sayesinde uygulama alanları artırılabilmektedir.

Bir çok projede baskılar iki cam arasına yapılarak çizilmelere karşı korunmaktadır.Bu işlem sayesinde Eva Lamine gerçekleştirilebilir.

Eva Lamine gibi ısılarda uygulama yapılan Cam Lamine işlemlerinde defalarca uygulanmış baskılarımız ile sorunsuz lamineler yapabilirsiniz.Bu sayede iç mekan ve dış mekanlarda uzun süreli kullanılmaktadır.

Cam UV Baskı

 

Cam Baskı Fiyatları

Cam baskı fiyatları;hacmi ve ölçüleri ve türüne göre (4 renk,beyaz,vernik) büyük değişiklik gösterir.Özellikle sürekli ve hacimli işlerde birim fiyat oldukça düşebilmektedir.Bize ulaşıp proje detaylarını ulaştırarak en uygun fiyatı alabilirsiniz.