Dayanıklı Totem Tabela Nasıl Yapılır Çeşitleri Nedir ?

totem

Totem Tabela Çeşitleri

Totem tabelalar genellikle çok büyük ve görsel açıdan dikkat çeken tabelalardandır.Tamamen mühendislik ve tercübe bilgileri eklenerek üretilen tabela çeşitlerindendir.

Teknik açıdan Totem tabela ışık gücü,Tabelanın görünürlüğü ve Ayakta durabilmesi,dayanıklık özellikleri iyi hesaplanmalıdır.

Totem Tabela çalışmasının bir uzman ekip tarafından yapılması oldukça önemlidir.Totem’in yapılacak yerin yaz ve kış aylarındaki rüzgar hızı,temel ölçüleri mühendislerimiz tarafından çok iyi şekilde hesaplanarak Totem tabelanın tabela imalatı yapılır.

Totem tabelanın çeşitleri aşağıdaki gibidir.

 Işıklı Totem Tabela

Totem çeşitlerinin tümü ışıklı Totem olarak üretilmektedir.Işıklı Totem imal edilirken kaset genişliği ve içerisindeki aydınlatma sistemi oldukça önemlidir.Işıklı Totem edilirken kaset genişliği ve içerisindeki aydınlatma sistemi önemlidir.

İçten Florasan ve led olarak yapılabilen ışıklı totem,led sistemlerde güneş enerjisi panelleri kullanılarak uzun vadeli karlı bir sistem yapılmış olacaktır.

Dıştan aydınlatmalarda led veya ampül projektör kullanılarak aydınlatma yapılır.Homojen bir görüntü elde etmek için, içten aydınlatma yapılır.Dıştan aydınlatmalarda led ve ampül projektör kullanılarak aydınlatma yapılır.

Homojen bir görüntü elde etmek için içten aydınlatmalı Totem tabelalar tavsiye etmekteyiz.

Daha fazla bilgi edinmek için alttaki ışıklı totem tabela çeşitlerini okuyunuz.

ışıklı totem

 

Işıksız Totem Tabela

Totem tabela çeşitlerinde tüm tabelalar ışıksız Totem olarakta imal edilebilir.Işıksız Totem imal edilirken kaset genişliği sadece ayak düzeneyine göre ayarlanır.

Genellikle yol tabelaları gibi elektrik bağlantısının sorun olduğu konumda ışıksız totem tabelalar kullanılır.Bu tür yerlerde güneş enerji panelleri ile aydınlatma sağlanmaktadır.

ışıksız totem

 

Dıştan Aydınlatma Totem Tabela

Dıştan aydınlatmalı ışıklı totem tabela ekonomik bir tabela çeşidi,arızaların kolay giderilmesi açısından avantajlıdır.Sürekli görsel değişiminin olduğu şehir içi ve yol tabelalarında oldukça sık kullanılmaktadır.

Görsel alanın üstünden ya da altından çıkma profiller yapılarak görsel alanı aydınlatmak için projektör aydınlatma yapılmaktadır.Takılan projektörler led yada ampul olabilir.

Dıştan Aydınlatma Totem Tabela

 

Üç Ayaklı ve Üç yüzeyli Totem

Üç ayaklı ve üç yüzeyli totem tabela ; günümüzde genellikle alışveriş merkezlerinde gördüğümüz bir tabela çeşididir.

Bugüne kadar yapılmış en büyük tabelalar bu sistemde yapılır hava şartları rüzgara dayanıklılığı olan direnci kontrol edilmelidir.Tabela sektörünün dev ürünleridir.

Yapılış şekli üçgen olup,dikey bir prizma mantığıyla imalatı ve montajı yapılır ve ayak sistemi birbirine çapraz ve düze desteklerle bağlanmış bağlantılar flanş ve cıvata ile yapılmış bir boru sisteminden oluşur.

Bu yapılan işlem dayanıklılığı inanılmaz yüksekliğe çıkartabilir.Görsel alanlar kaset mantığından biraz daha farklı olarak çelik yoğunluğu,sırt ve ayak dengeli olarak imal edilmelidir.

Genelde oluşturulan dikey prizma  tamamen reklam alanı olarak kullanılmaktadır.

3 ayaklı totem

Pilon Totem Tabela

Pilon Totem Tabela ; bu sistemde üretilen tabelaların en büyük özelliği her boyutta yapılabilmesi ve her alanda kullanılmasıdır.

Petrol istasyonlarında,site oto parklarında,alışveriş merkezlerinde ve şehir içi yönlendirmelere kadar her alanda kullanılır.

Dikey ayak ve gövde ile bütünleşik bir yapıya sahiptir.Üzerinde dokunmatik Kios’lardan değiştirilebilir skorluk olanlara kadar her şeyi kullanılabilir.

Yapısı itibariyle imalatında statik toz boyalı alüminyum veya alüminyum kompak lamine paneller kullanılır.

Kompozit tasarımlarda değişik şekillerde kullanılır. Genelde zeminden en yüksek noktasına kadar kolon şeklinde bir totem türüdür.Pilon totem şekli ve duruşuyla son derece şık ve kullanışlıdır.Teknolojiye en iyi ayak uyduran tabela sistemidir.

 Pilon totem

 

Anıt Totem Tabela

Anıt Totem Tabela ; Anıt Totem Tabela Pilon Totem ve direk kasetli Totemin birleşimi gibi düşünülerek yapılmış bir tabeladır.

Anıt Totem Tabela taşıyıcı ayağın elektro statik boyalı alüminyum veya kompak lamine alüminyum panel (kompozit) ile giydirilerek kaset yapısıyla bütünlük içinde uygulanmasıyla dikkat çekecektir.Diğer tabelalara göre tasarımıyla oldukça ilgi çeker.

anıt totem

 

Döner Totem Tabela

Döner Totem Tabela ; Direkle beraber ve direkten bağımsız,kendi ekseninde ya da bir yörüngede kafa kasetin dönmesiyle bir hareket  oluşturan totem tabelalara denir.

Işıklı ve Işıksız hareketli totem olarak üretilen bu tabela büyük projeler için ciddi bir seçenektir.

Türkiye’de çok az hareketli döner totem tabela olup, firmamız tarafından da makine mühendislerinin desteği ile güzel projelere imza atmışızdır.

Özel tasarım ve projelendirme ile yapılan bu çalışmalar her şekilde ve ebatta yapılabilmektedir.İçerisindeki çark,rulman,hidrolik,motor ve mil sistemleri ile hareket mekanizması oluşturulmaktadır.

döner totem

Totem Tabela Fiyatları

Bütün matematiksel ve mimari işlemler bir yana tecrübeli bir ekibin,kaliteden ödün vermeden kullanılan malzemenin en iyisini kullanmalı ve imal edilmelidir.Statik dayanıklılık ve hesapları yapılmalı ve malzeme kalitesinden vazgeçilmemelidir.