Kötü Hava Koşullarına Dayanıklı Alüminyum Tabela

Kötü Hava Koşullarına Dayanıklı Alüminyum Tabela

Kötü Hava Koşullarına Dayanıklı Alüminyum Tabela Nasıl Yapılır

Tabelalar,alüminyum levhalarla üzerine kesim yapılacak CNC router,grafik veya harfler ile istenilen boyutlarda kesilmektedir.Kesilmiş bu malzemelerin kenarları bükülerek,elektrostatik özellikli boya ile istenilen renklerde boyanabilmektedir.Kullanılan boya alüminyum tabelanın yıllarca dış etkenlerden korunmasına yardımcı olur.Oyma işlemi yapılan yerlerin iç kısımları plexglas adı verilen malzeme ile,ışık geçiren özelliği nedeniyle kaplama işlemi yapılır.İşlemden sonra Plexglas malzemenin üzerine istenilen renkli folyolardan kullanılmaktadır.

Çeşitli dış etkenlere karşı dayanıklı bir alüminyum tabela yapabilmek için havanın soğukluğu yada sıcaklığını düşünerek kullanılan malzeme kalitesi ve imalat aşamasında sağlamlık için işçiliğin en yüksek kalitede tutmak da bir o kadar önemlidir.

Kullanılan boyanın soğuk ve sıcak hava şartlarına göre su geçirmez ve sıcak ve soğuğa dayanıklılık sağlayan maddeleri içinde barındırması en önemlisidir.

Dayanıklı Alüminyum Tabelada Nelere Dikkat Etmelisiniz

Tabelamıza folyo kaplanarak yapıldığı içinde ön bölümde dekupe kabartma pleksi harfler kullanılarakta imalat aşaması gerçekleştirilir.

Müşterileriimizin isteğine bağlı olarak,iç kısımda aydınlatma sistemi kullanılarakda tabelanızın gösterişli hale gelmesini sağlar.

Yapılan bu aydınlatma işleminin korunması için tabelaların kapama özellikleri bir mekanizmaya sahip olması yararlı olacaktır.

Tabelanın elektrostatik boya ile boyanması zorunludur ki sebebi şudur ; elektrostatik boya araçlarda kullanılan boya özellikleri ile aynı olduğundan dış mekandan gelecek etkilere sıcak ve soğuk havaya  karşı dayanıklıdır.Levhaların kalınlığının tabela büyüklüğüne göre değişmektedir.

Kullanılan malzeme alüminyum olduğu için uzun ömürlü olur.Kullanılan Elektrostatik boyanın özellikleri sayesinde alüminyum tabela hava koşullarına bağlı olarak paslamasınıda önlemektedir.

Müşterilerimizin isteğine bağlı olarak tabela üzerine seramik kaplama yapılabilmektedir.Bu tür kaplama sayesinde dayanıklılık artırılarak,uzun ömürlü olması sağlanır.tabela üzerindeki vidalar ve somonlar paslanmaz çelik olup,çelik (krom) kullanılır.Firmamız uzun yıllardır tabela ve üretim aşamasında kullanılan diğer malzemelerde kaliteden ödün vermeden würth,metal, ahşap ve inşaat sektörlerine Türkiye merkezinde 5000 çeşit malzemeden oluşan geniş ürün yelpazesiyle hizmet veren bu firma sayesinde Desa Reklam olarak würth ürünlerini kaliteli imalat ve  müşteri memnuniyeti için montaj malzemelerini yapıştırıcılarımızı,vidalar, civatalar, somunlar, pullar, dübeller, kimyasal ürünler, el aletleri, makineler, v.s montaj malzemelerin hepsi firmamız tarafından kullanılmaktadır.