Paslanmaz Kutu Harf

Paslanmaz Kutu Harf

Paslanmaz Kutu Harf Nasıl Yapılır ?

Paslanmaz Kutu Harf ; Paslanmaz çelik malzeme genellikle kutu harf tabelalarda kullanılan bir malzemedir.Genel olarak zor üretimi ve maliyeti ile dikkat çeker.

Paslanmaz çelik levhaların üzerine,yine paslanmaz çelik ince saç kullanırak üretilen tabela türlerindendir.Paslanmaz harfler ön yüzeyde genel olarak,304 kalite paslanmaz tercih edilir ve 1,2 mm kalınlığında olur.

Yan yüzeyde ise değişiklik gösterebilir 0,60 ve 0,65 mm kalınlığında saç alternatif olarak kullanılır.

Paslanmaz kutu harf tabela üretiminde,yan yüzeyler genel olarak giyotin makaslarla kesilirken,ön yüzeyler ise lazerle sıfır hata ile kesilmektedir.

Firmaların logo ve yazı karakterleri belirlendikten sonra,yapılan kesimlerin ardından,harflerin  yan yüzeyleri el ile şekillenmektedir.Sonraki aşama lehim kaynağı yardımıyla  yan yüzeyler ve ön yüzey birbirleriyle birleştirilir.

Tabela imalatında paslanmaz çelik parlak formları kullanılabilir,ancak üretim sırasında yıpranma olmasa bile,temaa tamamlandığında yeniden polisaj ile parlatma işlemi tekrarlanır.Bu sayede harfler  ekstra bir parlaklığa kavuşur.

Paslanmaz çelik harflerden oluşturulan tabelalar istenildiğinde ışıklı formlarda imal edilebilir.Harflerin içine su geçirmez özelliği sahip led modüller yerleştirilir.

Bu tarz ile imal edilmiş paslanmaz çelik tabela tasarımlarına,paslanmaz kabartma harf veya paslanmaz kutu harf isimleride verilmektedir.

Paslanmaz kutu harf en büyük özelliği,dış etkenler tarafından zarar görmemesidir.Paslanmaz çelik yapı olarak içeriğinde %20 oranında krom içermektedir.

Ve bu sayede çeliğin dışında kromoksit bir tabaka oluşur ve bu tabaka demirin oksitlenmesini engellemektedir.Bu işlem sayesinde hava şartları ve dış faktörlere karşı,herhangi bir paslanmaz veya kararma asla görülmemektedir.

Genellikle dış mekanlarda tercih edilmektedir ve son dönemlerde iç mekan uygulamalarında da çok şık sonuçlar elde edilmektedir.